KMÜ ile Mesleki Eğitim Faaliyetlerine Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı

KMÜ ile Mesleki Eğitim Faaliyetlerine Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) arasında, genel ve mesleki eğitim faaliyetlerine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu katıldı.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) işbirliğinde, genel ve mesleki eğitim faaliyetlerine yönelik işbirliğinin sağlanmasına yönelik hazırlanan protokol çerçevesinde Karaman Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kanalıyla kurslar açılacak.

Ayrıca kurslarda uygulamalı eğitim için gerekli olan makine, teçhizat, malzeme, takım ve uygulama araçlarının temini Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından karşılanacak.

İmza töreni öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, imzalanan protokolün her iki kurum için hayırlı olmasını diledi. İl Müdürü Kuntoğlu, “Mesleki eğitim faaliyetlerine yönelik açılacak kurslarımız ilimizdeki nitelikli iş gücüne önemli katkılar sağlayacaktır. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Program, imzaların atılması ve çekilen fotoğraflarla sona erdi.

icrj.jpg

KMÜ ile Mesleki Eğitim Faaliyetlerine Yönelik İşbirliği Protokolü İmzala

KMÜ ile Mesleki Eğitim Faaliyetlerine Yönelik İşbirliği Protokolü İmzala

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber