KMÜ Rektörü Mehmet Akgül Ardahan Üniversitesini Ziyaret Etti

KMÜ Rektörü Mehmet Akgül Ardahan Üniversitesini Ziyaret Etti

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Mehmet Akgül Ardahan Üniversitesinde Değerlendirme Toplantısına Katıldı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Ardahan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Yeni Nesil Üniversite Kavramı ve Üniversitelerde Dijital Dönüşüm Projesi’ toplantısına katıldı.

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in koordinatörlüğünde, Rektörlük Senato Odasında düzenlenen toplantıya Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül’ün yanı sıra Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ve eşleri, Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Aydoğan, Genel Sekreter Hadi Gergit ile üniversite personeli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Biber, toplantıya teşriflerinden dolayı konuklarına teşekkür ve şükranları sunarak şunları söyledi: “Böylesine önemli bir toplantıya Ardahan Üniversitesi olarak ev sahipliği yapmanın gururu ve mutluluğu içindeyiz. Farklı üniversitelerde görev yapan akademisyenlerle görüş alışverişi yapmadıkça eksiklerimizi görmemiz mümkün değildir. Akademik toplantılar gerçekleştirerek, bilimsel çalışmalar yaparak ufkumuzu sürekli olarak genişletmek arzusu içindeyiz. Bizler genç üniversiteler olarak, ilk düğmemizi her zaman doğru iliklemeliyiz.”

Rektör Biber’in açılış konuşmasının ardından ‘Yeni Nesil Üniversite Kavramı ve Üniversitelerde Dijital Dönüşüm Projesi’nin ele alındığı değerlendirme toplantısına geçildi. Toplantının ardından misafir rektörler ve üniversite personeli için hazırlanan gezi programı ile Ardahan ziyareti sona erdi.

KMÜ Rektörü Mehmet Akgül Ardahan Üniversitesini Ziyaret Etti

KMÜ Rektörü Mehmet Akgül Ardahan Üniversitesini Ziyaret Etti

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber