KMÜ Scımago 2023 Sıralamasında 42. Sırada

KMÜ Scımago 2023 Sıralamasında 42. Sırada

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Türkiye üniversiteleri arasında 42'nci sıraya yerleşti.

Dünyada en önemli uluslararası üniversite sıralama indekslerinden olan SCIMAGO Instıtutıons Rankıngs 2023 sıralama sonuçlarına göre, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Türkiye üniversiteleri arasında 42'nci sıraya yerleşti.

Üniversitelerin araştırma, inovasyon çıktıları ve toplumsal etki performansları ölçülerek değerlendirilen sonuçlara göre KMÜ bir önceki yıla göre 69 basamak birden yükselerek 42'nci sırada yerini aldı. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, en önemli kurumsal yükselme göstergesini çevre biliminde göstererek bu alanda 2'nci sıraya yükseldi. Ayrıca Makine Mühendisliği ve Bitki Biliminde 4'üncü, enerji alanında 8'inci ve Zirai ve Biyolojik Bilimler alanında ise 9'uncu sıraya yükselerek büyük bir başarıya imza attı.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, SCIMAGO 2023 sonuçlarına göre üniversitenin farklı alanlarda dereceler elde ettiğini vurgulayarak, "Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımı ve öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum" dedi.

Kmü Scımago 2023 Sıralamasında 42. Sırada

Kmü Scımago 2023 Sıralamasında 42. Sırada

Kaynak:Karaman Haberleri

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber