KMÜ Siyaset Bilimi Öğrencileri Çoğlu Köyü’nü Ziyaret Etti

KMÜ Siyaset Bilimi Öğrencileri Çoğlu Köyü’nü Ziyaret Etti

KMÜ Siyaset Bilimi 2. Sınıf öğrencileri hafta sonu yerel yönetim faaliyetlerini yerinde incelemek için Karaman Merkeze bağlı Çoğlu Köyü’nü ziyaret etti.

En az 70’e yakın öğrenci ve bölüm hocalarının yanında Rektör yardımcısı Prof.Dr.Ercan Oktay hocanın katılımlarıyla gerçekleşti. Ziyaret esnasında Çoğlu Köyü Muhtarı Hulusi Andaç tarafından yerel yönetim faaliyetleri , görevleri ve eskiden günümüze köy kavramları hakkında bilgi verildi.

Karaman İli’nin en büyük ve verimli arazilerine sahip olan Çoğlu Köyü sakinleri ise her zaman olduğu gibi misafirperverliğini bir daha göstererek KMÜ öğrencilerini ve öğretmenlerine büyük ilgi gösterdiler.

Köy tanıtımı esnasında aynı zamanda köyde faaliyet gösteren Çoğlu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüdaverdi Özkılıçoğlu’da eşlik etti.

Köy okulu , harman yeri, muhtar odası, yunak yeri, gibi benzeri kavramlar yerinde incelendi. Bu ziyaretten çok memnun olduklarını söyleyen Çoğlu Köyü Muhtarı Hulusi Andaç ve köy sakinleri her zaman bu tür faaliyetlere kapılarının açık olduğunu öğrencilerin eğitimi konusunda ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını söylediler.

Gezi sonunda açıklama yapan Rektör yardımcısı Prof.Dr.Ercan Oktay hoca ise öğrencilerin sadece kitapta okumakla kalmamalı yerinde incelemeleri , köy yaşantısını görmeleri öğrencilerde daha kalıcı etki edeceğini söyledi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber