KMÜ'lü Öğrencilerden Niğde'de Anlamlı Ziyaret

KMÜ'lü Öğrencilerden Niğde'de Anlamlı Ziyaret

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Enerji Verimliliği Öğrenci Topluluğu, Ömer Halisdemir Üniversitesini ve 15 Temmuz’da şehit olan Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti.

Topluluk üyeleri öncelikle Ömer Halisdemir Üniversitesine ziyaret gerçekleştirerek üniversitenin merkezi yerleşkesinde bulunan Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi laboratuvarlarını gezdiler. Öğrenciler burada güneş enerjisi ve sistemleri, grafen ve termal enerji üzerine çalışan araştırma birimlerini yakından tanıma imkânı buldular.  

Teknik gezi kapsamında c-Si HIT Fotovoltaik Pilot Hattı, Silisyum Heteroeklem Güneş Hücresi (Si-HIT) Araştırma, Organik Fotovoltaik Araştırma, Grafen Araştırma ve Termal Enerji Araştırma Laboratuvarlarını gezen öğrenciler uzmanlardan detaylı bilgi edindiler. Uzmanlar tarafından öğrencilere Ar-Ge çalışmaları için örnek alanlar gösterilerek, Araştırma Merkezinin işbirliği imkânları hakkında bilgi verildi.

Teknik gezi, Ömer Halisdemir Üniversitesi Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayşe Seyhan'a işbirliği ve destekleri için KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül adına Topluluk Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Selmin Ener Ruşen tarafından teşekkür belgesi verilmesiyle sona erdi.   

Teknik gezinin ardından KMÜ öğrencileri, Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan ve 15 Temmuz’da şehit edilen Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek kabre çiçek bıraktılar.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber