KMÜ’nün 2023 Hedefleri Stratejik Planında

KMÜ’nün 2023 Hedefleri Stratejik Planında

KMÜ 2019-2023 Stratejik Planı Yayımlandı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin (KMÜ) 2019-2023 yıllarını kapsayan stratejik planı yürürlüğe girdi.

İç ve dış paydaşların görüş ve önerilerinin değerlendirildiği hazırlık sürecinin ardından kamuoyuyla paylaşılan Stratejik Plan, gelecek beş yıla ilişkin üniversitenin amaç ve hedeflerini ortaya koyuyor.

Üniversitenin özgörev farklılaşmasını ve uzgörüşünü gerçekleştirmek için önemli stratejik kararların alındığı 2019-2023 Stratejik Planı'nda Karaman ve bölgeye yönelik farklılaşma alanları ön plana çıkıyor. Plan'da Türk dili ve gıda alanlarıyla birlikte temiz enerji ve tarım da farklılaşma alanları olarak belirlendi. Ayrıca üniversitenin girişim ve yenilik odaklı bir yapıya kavuşması da verilen bir diğer önemli stratejik karar olarak dikkat çekiyor.

Stratejik Plan döneminde yeni stratejik hedeflere ulaşmak için akademik kadronun güçlendirilmesi, girişimcilik ve yenilikçilik kültürünün oluşturulması, kurumsallaşma ve kalitenin artırılması; eleştirel düşünceye açık, farklılıkları zenginlik olarak görebilen bir örgüt iklimi oluşturulması, uygulama ve araştırma kabiliyeti ile ortak iş yapabilme kültürü ve etkileşim kabiliyetinin geliştirilmesi, bilgiye erişim imkânları ile kütüphane kaynaklarının zenginleştirilmesi ve teknolojik altyapının güçlendirilmesi benimsendi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin 2019-2023 Stratejik Planı'nın hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, "Planın başarıyla uygulanmasında iç ve dış paydaşlarımızın destek ve katkıları önem arz etmektedir. Üniversitemiz stratejik planının hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve paydaşlarımıza teşekkür eder, planın üniversitemizin, ilimizin ve bölgemizin geleceğine ışık tutmasını temenni ederim." dedi.

Üniversitenin 2019-2023 Stratejik Planı'na http://kmu.edu.tr/ internet sitesinden ulaşılabileceği gibi görüş ve öneriler http://kmu.edu.tr/strateji adresinden kuruma iletilebilir.

 

KMÜ’nün 2023 Hedefleri Stratejik Planında

KMÜ’nün 2023 Hedefleri Stratejik Planında

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber