Konya-Karaman Hızlı Tren Hattında Çalışmalar Devam Ediyor

Konya-Karaman Hızlı Tren Hattında Çalışmalar Devam Ediyor

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Konya-Karaman-Ulukışla Hızlı Demiryolu hattındaki incelemeleri kapsamında Karaman’a gelerek Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile görüştü.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, beraberindeki heyet ile birlikte demir yolu ile Karaman’a gelerek incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Başkan Yardımcısı Duran Kabaağaç, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Sarı ve TCDD yetkilileri tarafından karşılanan Apaydın, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile yapımı devam eden Larende altgeçit inşaat alanını, yaya altgeçidi ve peron çalışmalarını inceledi.

TCDD Genel Müdürü Apaydın, hızlı tren hattını en kısa sürede hizmete açmak için geceli gündüzlü çalışmaları sürdürdüklerini ifade ederek, söz konusu proje kapsamında demiryolu hattındaki hemzemin geçit kazalarını önlemek amacıyla 1 adet alt ve 4 adet üstgeçit inşa edileceğini söyledi. Karaman Belediye sınırları içerisinde yapılan geçit çalışmalarında Karaman Belediyesi’nin büyük desteğini gördüklerini kaydeden TCDD Genel Müdürü Apaydın, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a teşekkür etti.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise kazaların önüne geçilmesi ve şehir içi trafik akışının hızlanması için alt ve üst geçit yapımına büyük önem verdiklerinin altını çizerek, bu çalışmalarda Belediye olarak üzerine düşen ne görev varsa bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Çalışkan açıklamasında: “Karaman’ı kuzey aksında Konya’ya hızlı trenle, oradan YHT’lerle İstanbul ve Ankara’ya, güney aksında ise Adana ve Mersin’e hızlı demiryoluyla bağlayacak projeye büyük önem ve destek veriyoruz.

Bu proje; hızlı yolcu taşımacılığının yanı sıra bir sanayi merkezi olan şehrimizden hızlı yük taşımacılığı da yapılarak Karaman’ın ekonomisine katkı sağlayacak. Proje tamamlandığında şehrimizin gelişmesinin önü açılacak. Diğer yandan Karaman Belediyesi ve T.C.D.D işbirliğiyle yapımına başlanan Larende alt geçidinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

basliksiz-1-053.jpg

İnşallah Eylül ayında tamamlanıp hizmete girecek. Bununla birlikte 4 ayrı noktadan daha Larende, Sümer ve Yenişehir mahallelerini üst geçit ile şehre bağlayacağız. Tüm bu projelerin tamamlanması için büyük gayret gösteren Sayın Genel Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konya-Karaman Hızlı Tren Hattında Çalışmalar Devam Ediyor

Konya-Karaman Hızlı Tren Hattında Çalışmalar Devam Ediyor

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber