Liseli Gençlerden Cumhuriyet Filmi

Liseli Gençlerden Cumhuriyet Filmi

Temizel Ünlü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden Türkiye’de Bir İlk!

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Fuat Kıcık ve Beden Eğitimi Öğretmeni  Ömer Aslan bir ilke imza atarak okulumuz öğrencileri ile birlikte ‘’Cumhuriyet’’ adlı bir kısa film çektiler. Bu filmi önemli kılan ise müziğinden çekimine her anının özgün olması. Senaryosunu Esra Kıcık’ın yaptığı filmin proje  ve müziği Fuat Kıcık’a ait. Oyuncuların tamamını okul öğrencilerinin oluşturduğu filmin yönetmen koltuğunda ise Ömer ASLAN oturuyor.

27 Ekim Cuma günü Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’de Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde filmin ilk gösterimi yapıldı. Kutlama programı felsefe öğretmeni Ali Avcı’nın geçmişten günümüze Cumhuriyetin önemini anlatan açılış konuşmasının ardından filmin gösterimi yapıldı. Kutlama programının en büyük özelliklerinden birisi alışılagelen yazı ve şiirin program boyunca hiç kullanılmamasıydı. Cumhuriyet’in değerleri sadece 5 dakikalık bir video ile anlatıldı. Ancak film 2 ay gibi uzun bir sürede tamamlandı. Toplamda 70 öğrenci aktif olarak filmde yer alıyor.

Ayrıca Cumhuriyet Bayramı’na özel Ebru Akel, Ferdi Akarnur gibi 15 ünlü isim tüm Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin bayramını tebrik eden video röportajları öğrencilere izletildi. Ayrıca Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’den 2012 yılında mezun olmuş oyuncu Adnan Mehmet Ali Aslan videosunu göndererek tüm öğrencilerin bayramını kutlayarak iyi dileklerini belirtti. Okul Müdür Bülent Karademir alışılmışın dışına çıkmanın, öğrencilerdeki yetenekleri ortaya çıkarmanın önemini belirterek Cumhuriyet Bayramını çok daha anlamlı kılan bu etkinliği hazırlayan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin donanımlı ve yetenekli öğretmen kadrosuna sahip olduğunu belirten Karademir “öğrencilerin doğru yönlendirildiğinde neler yapabileceğini bu film herkese bir kez daha göstermiştir” dedi.

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber