1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Meteorolojiden Yağış Uyarısı

Meteorolojiden Yağış Uyarısı

Yurtta ve bölgemizde hava durumu nasıl olacak

A+A-

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta sabah ilk saatlerde Samsun, öğleden sonra Akdeniz'in iç kesimleri (Toroslar mevkisi), Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Osmaniye, Konya, Karaman, Niğde, Kayseri, Malatya ve Hakkari çevreleri ile İstanbul'un kuzey, Adana'nın kuzey ve doğu, Hatay'ın kıyı, Kahramanmaraş'ın batı ve Malatya'nın güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile İç Ege'de yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte, akşam saatlerine kadar Güneydoğu Anadolu Bölgesinde toz taşınımı bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. 

Konya; Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. En yüksek sıcaklık 25 derece.

Aksaray;Parçalı bulutlu.  En yüksek sıcaklık 24 derece.

Karaman;Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, En yüksek sıcaklık 24 derece.

Niğde;Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. En yüksek sıcaklık 23 derece.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 
Ankara: Parçalı bulutlu 26 
İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kuzey kıyıları kısa süreli ve yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı 22 
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 25 
Adana: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kuzey ve doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32 
Bursa: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu 24 
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 28 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde kısa süreli ve yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı 22 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 23 
Erzurum: Parçalı bulutlu 21 
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 29 

Önceki ve Sonraki Haberler