MEVKA Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

MEVKA Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

Mevlana Kalkınma Ajansı Temmuz ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Valisi Sayın Süleyman Tapsız başkanlığında Konya’da gerçekleştirildi.

Konya Valiliği’nde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısına Karaman Valisi Süleyman Tapsız’ın yanı sıra Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay katıldı.
Toplantıda; Mevlana Kalkınma Ajansı’na sunulan bazı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) Projeleri ve ajansa sunulan projelerle ilgili zeyilname talepleri görüşülmüştür.
Konya ve Karaman illerinin 2017 yılı yatırım teklifleri Bölge Planına uygunluk açısından ele alınmış ve Yönetim Kurulu Üyeleri konuyla ilgili görüş beyan etmişlerdir.
2017 yılı MEVKA Çalışma Planı ve bütçe hazırlık çalışmalarına bir önceki dönem ajans çalışmaları değerlendirilerek başlanması kararı alınmış ve bu çalışma ile birlikte ajansın yeni dönem destek mekanizmalarına ne kadar kaynak aktaracağının da belirlenmesi kararlaştırılmıştır.
Ajansın yapmış olduğu AB Proje çalışmaları değerlendirilerek bölgedeki diğer kurum ve kuruluşlara öncülük etmesi ve proje hazırlama konusunda eğitim ve yönlendirmeler yapması kararlaştırılmıştır.
Ayrıca ajans çalışmaları ve personeliyle alakalı diğer konular Yönetim Kurulunda ele alınmıştır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber