Mevlüt Kuntoğlu Barajları Dolduran Yağmur Damlalarıdır

Mevlüt Kuntoğlu Barajları Dolduran Yağmur Damlalarıdır

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında uygulanacak olan 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçiş sistemine ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu´nun katılımıyla okul müdürleri ile toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Bakanlık Eğitim Müşaviri Asım Sultanoğlu, Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Şube Müdürleri İbrahim İbrahimoğlu, Yavuz Candan, Necmeddin Acat ile okul müdürleri katıldı.
Programın açış konuşmasını Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim İbrahimoğlu yaptı. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında uygulanacak olan 8. Sınıf öğrencilerin liseye geçiş sistemine ilişkin Şube Müdürü İbrahimoğlu okul müdürlerine bilgiler verdi.

“Bizler bu camia içinde bir ve bütünüz”

Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim İbrahimoğlu’nun ardından Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu programa katılanları selamlayarak konuşmasına başladı. 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçiş sistemine ilişkin konuşan Kuntoğlu, “Bakanlığımız bu yıl 8. sınıf öğrencilerine yönelik yeni bir sınav sistemi uygulayacak. Bu noktada yeni sisteme bizler sahip çıkıp önce öğretmelerimize ve öğretmenlerimiz de velilerimize anlatmalıdır. Çünkü biz bu camia içinde bir ve bütünüz” dedi.

“Geleceğimizi, çocuklarımızı şekillendiriyoruz”

Bakanlığın yeni sisteme ilişkin hummalı bir çalışma içinde olduğunu vurgulayan İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, uygulama noktasında okul yöneticilerine ve öğretmenlere önemli görevler düştüğünü söyledi. Kuntoğlu, “Bizler eğitim yönetiminin başında olan kişileriz. En önemlisi biz geleceğin neslini inşa ediyoruz. Bizler nasılsak geleceğin nesilleri bizim karakterimizde yetişecek. Geleceğimizi, çocuklarımızı şekillendiriyoruz. Onun için hareketlerimize, yaşam biçimimize ve söylemlerimize özen göstermeliyiz. Çünkü öğrencilerimiz bizim aynamız olacak. Unutulmamalıdır ki gelecekte bu ülkeyi yönetecek olan nesilleri bizler yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

“Barajları dolduran yağmur damlalarıdır”

Kamu kurum ve kuruşları ile sivil toplum kuruşlarının Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokollere ayrı bir parantez açan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, imza atılan her protokolün öğrencilerin insanî boyutuna dokunan çalışmalar olduğunun altını çizdi. Kuntoğlu, “Bizim kamu kurum ve kuruşları ile sivil toplum kuruşlarıyla imzaladığımız her protokol, öğrencilerimizin ruh dünyasına dokunmak için yapılan protokollerdir. İmzalanan bu protokolleri uygulama konusunda da hassasiyet göstermeliyiz. Çünkü bu çalışmalar eğitimin bir parçasıdır. Bizler geleceğe hazırladığımız öğrencilerimizi bu minik minik parçalarla bütünleştireceğiz. Büyük barajları dolduran su kütlesi minik yağmur damlalarıdır. İşte bu çalışmalarda verdiğim örneğe benzer. Minik parçalar büyük bir parçayı oluşturur.” ifadelerini kullandı.

“Gösterişle değil içtenlikle yüreklere dokunabilirsiniz”

Okul yöneticilerine tavsiyelerde bulunarak konuşmasını sürdüren İl Müdürü Kuntoğlu, okul yöneticilerinden görevlerinde titiz davranmalarını istedi. Kuntoğlu, “Sizler okulunuza titizlikle sahip çıktığınızda öğretmeniniz de okuluna ve sınıfına sahip çıkar. Bunun için işinize dört elle sarılın. Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri var. Bu hedefler doğrultusunda yetiştirdiğimiz gençlik bizi geleceğe taşıyacak. Sizlerden istirhamım yapacağınız işlerde samimi, içten olmanız. Gösterişle bir müddet yol alabilirsiniz fakat yüreklere ancak içtenlikle dokunabilir, etkisi hiç bitmeyecek tesirde işler yapabilirsiniz. Programa katıldığınız için herkese çok teşekkür ediyorum ” diyerek konuşmasına son verdi.

Mevlüt Kuntoğlu Barajları Dolduran Yağmur Damlalarıdır

Mevlüt Kuntoğlu Barajları Dolduran Yağmur Damlalarıdır

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber