Mevlüt Kuntoğlu'ndan 18 Mart Mesajı

Mevlüt Kuntoğlu'ndan 18 Mart Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 102.Yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102.Yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. İl Müdürü Kuntoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Çanakkale Zaferi’nin 102. yılında, tüm imkânsızlıklara rağmen dünya tarihinde ender rastlanan destansı mücadelenin kahraman ecdadını minnet, gurur ve heyecanla anıyoruz.
Çanakkale Zaferi bir milletin; yok olma endişesi ile istiklal hakkı için dönemin en etkili güçlerini karşısına alarak topyekûn direniş ve dirilişini gösteren inanç, cesaret ve bir oluşun simgesidir. Bu emsal, sömürgeci anlayışın yine yenildiği Kut'ül Amare Zaferi’nin işareti, sömürü ve işgale karşı duran milletler için de örnek teşkil eden bir cesaret olmuştur.
Milli şairimizin mısralarında tasvir edilen göklerin ölüm indirdiği, yerin ölü püskürdüğü bir savaş, namus bildiği cennet vatanını vermeyen Asım’ın neslinin vücut bulduğu bir zafere dönüşmüştür. Bir hilal uğruna asırlardan taşacak fedakârlığın sahnelendiği zaferle yakılan ateş, “Çanakkale Geçilmez” diyerek milli mücadeleye gidilen yolda büyük bir adım niteliğindedir. Tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın bu sarsılmaz inancı ve mücadele ruhunu, bu topraklar üzerinde yaşayan gençlerimize her dönem ihtiyaç duyabilecekleri nasihatler şeklinde aktarma gayesindeyiz.
Dün olduğu gibi bugün de istiklalimizi tehlikeye düşürebilecek, cismi burada aklı benzer düşmanlar elindeki güruhun girişimlerine karşı aynı ruhu yaşatan, temmuz sıcağını bahara çevirebilecek bilince sahip nesillerle geleceğe yol almaktayız.
Bu duygularla ülkemizin bağımsızlığı, birliği ve dirliği için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102.Yıldönümünü kutluyorum”dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber