Muhammed Lütfi Ketenci Karaman İl Müftülüğüne Atandı

Muhammed Lütfi Ketenci Karaman İl Müftülüğüne Atandı

31 ile yeni müftü ataması ve 8 il müftüsünün yer değişikliği resmi gazetede yayınlandı

Nuri Değirmenci’nin merkeze alınması ile boşalan Karaman İl Müftülüğü makamına son yayınlanan kararname ile Konya İl Müftü Yardımcılığı görevine devam eden Muhammed Lütfi Ketenci getirildi.

Ketenci Kimdir:

17 Ekim 1967'de Konya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya'da tamamladı.1988 yılında Konya İmam-Hatip Lisesini bitirdi. 

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 1997 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Selçuk Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Ve Din Bilimleri Anabilim Dalı, Din Eğitimi Bilim Dalında Yüksek Lisans çalışmasına başladı. İlahiyat Fakültesinden mezun olduğu 1997 yılında, Diyanet İşleri Başkanlığımızın Müftü ve Vaiz yetiştirmek için açmış olduğu Arapça ve Dini İlimler Eğitimi veren Konya Selçuk Eğitim Merkezine giriş imtihanını kazandı. 1999 yılında Konya Selçuk Eğitim Merkezini bitirdi. 

Ahırlı İlçesi'ne 1999 yılında İlçe Müftüsü olarak atandı. 2001 yılında Din Eğitimi Bilim Uzmanı unvanı ile Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden mezun oldu. Ahırlı İlçesinden sonra Güneysınır İlçesinde İlçe Müftüsü Olarak görev yapan ve halen Konya İl Müftü Yardımcılığı görevine devam eden Muhammed Lütfi Ketenci evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber