Öğrencilere 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Darbeler Anlatıldı

Öğrencilere 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Darbeler Anlatıldı

Karaman Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Edep Projesi kapsamında Vatanseverlik bilinci kazandırmak amacıyla, 28 Şubat’ın öncesinde “28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Darbeler” konulu söyleşi programı yapıldı.

Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fethi Sekin Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşi programına Yazar Şair Cevat Akkanat konuşmacı olarak katıldı. “Allah bir daha bu millete 28 Şubatlar, 15 Temmuzlar yaşatmasın” temennileri ile selamlama konuşmasını yapan Okul Müdiresi Fahriye Özkan’ın ardından kürsüye gelen Cevat Akkanat 28 Şubatı getiren süreci anlattı. Akkanat, “28 Şubat milletimizin asli değerlerine yapılmış bir saldırıydı. Sahte irtica çığlıkları eşliğinde gerçekleştirilen bir baskı makinasıydı. O günlerin anahtar kelimeleri ne bilim nede adalet yer alıyordu. O günlerde otobüslere doldurulup brifinglere götürülen yargı mensupları, gazeteciler, siyasetçiler, iş adamları ve sözde sivil toplum örgütleri vardı. 28 Şubat ’ın bütün kahrını, eziyetini çektik ve 15 Temmuz ’u yaşadık. 28 Şubat’ı anlamış olsaydık 15 Temmuz ’u yaşamayacaktık. O gün durumlarını bildiğimiz ama kodlarını çözemediğimiz bir grup vatan haini bağımsızlığımıza kastetti. Sizlere bunu anlatmak için buradayım.” dedi. İl Milli Eğitim Şube Müdürü H. Hüseyin Oduncu‘nun Cevat Akkanat ’a plaket takdimi ile program sona erdi.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber