Rektör Akgül'ün, Babalar Günü Mesajı

Rektör Akgül'ün, Babalar Günü Mesajı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Rektör Akgül, mesajında:

“Engin sevgi ve cömertlik gösterme, koruyup kollama, doğru ve dürüst olma, her koşulda dik durma, içten ve riyasız davranma demek olan 'baba' kavramının anlamını toplum olarak daha derinden yaşama fırsatı elde etmek için Babalar Günü'nü kutlamaktayız.

Baba; güçlü ailenin ve bağımsız devletin en önemli kaynağı olup kişilerin ömür boyu sarsılmaz dayanağıdır. Baba kavramı önemini yitirirse devlet de yitirir. Baba mefhumuna önem verilmeksizin teşkil edecek aileler toplumda kadınların yükünü artıracağı ve erkeklere sorumluluklardan uzak gayri ciddi bir hayat sunacağı gibi baba'nın taşıdığı yüksek anlamlardan habersiz bir neslin doğmasına da sebep olacaktır.

Unutmamalıyız ki baba sadece evin geçimini sağlayan bir varlık değildir. Baba; evlatlarının geleceğini temine çalışan, varlığıyla kamusal ve toplumsal düzene katkı sunan, devlete bilinçli ve iradeli vatandaşlar yetiştiren kişi olup toplumda ahlakın, hakkaniyetin ve güven duygusunun, dirilişin ve gerektiğinde milletçe ayağa kalkmanın en büyük teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, baba olmanın şeref ve sorumluluğunu layıkıyla taşıyan tüm babalarımızın Babalar Günü'nü kutluyor, kendilerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum”dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber