Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan halk oylamasının Karaman'da huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi için alınacak tedbir ve güvenlik önlemlerinin ele alındığı seçim güvenliği toplantısı Vali Süleyman Tapsız başkanlığında yapıldı.

 Seçim güvenliği toplantısına, İl Jandarma Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı, İl Emniyet Müdürü, Vali Yardımcısı, İlçe Kaymakamları, İl ve Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkan ve Müdürleri, İlçe Seçim Kurulu Başkan ve Müdürleriyle asayişten sorumlu İl, İlçe Emniyet ve Jandarma birim müdürleri katıldı.
 
Toplantıda, ilgili mevzuat ve Yüksek Seçim Kurulu kararlarıyla belirlenen halkoylaması propaganda esaslarına ve yasaklarına uyulması ile ilgili konularda değerlendirilmelerde bulunulurken, 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının huzur ve güven içerisinde yapılmasının temini, seçim öncesinde, seçim günü ve seçim sonrasında alınacak tedbir ve güvenlik önlemlerinin değerlendirilmesi ve bununla birlikte ilgili kurumlarla gerekli koordinasyonun sağlanarak, seçimlerin güvenli ve huzurlu bir şekilde tamamlanması için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.
 
Valilik olarak, halkoylaması öncesi ve sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak halkoylaması güvenliği için gerekli toplantıların yapıldığını söyleyen Vali Tapsız, oylama öncesi, oylama sırası ve oylama sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak mülki idare,  polis ile jandarma teşkilatına düşen önemli görevler bulunduğunu ve bununla ilgili çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü ifade etti.
 
Toplantı, Anayasa Değişikliği Halk Oylamasına ilişkin yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber