1. HABERLER

  2. KARAMAN

  3. Siyasilerden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Siyasilerden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Karaman Habercisine ulaşan parti temsilcilerinin mesajı.

A+A-

AK Parti Karaman Belediye Başkan adayı Mahmut Sami Şahin 10 Ocak çalışan gazeteciler günüyle alakalı bir mesaj yayınladı.Şahin mesajında şunları dile getirdi:

 “Gazetecilik, her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakârlığıyla icrası zor, ülkenin vicdanı olma vasfını elinde bulunduran nadide mesleklerden biridir. Demokrasinin gelişmesinde ve sağlıklı bir toplumun oluşumunda tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir gazetecilik anlayışı önemlidir. Kentimizin sosyal, eğitim, kültürel, sportif ve ekonomik gelişmesine gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanları ulvi bir görevi yerine getirmektedir. AK Parti olarak daima basın mensuplarıyla uyumlu bir çalışma içerisinde olmaya özen gösterirken, gazetecilerimizin öneri, düşünce ve tespitlerine büyük önem veriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en kalbi duygularımla kutlarken, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında üstün başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı İmiş Günenç ,mesajında şunları dile getirdi:

'Gazeteciler mesai mefhumu gözetmeden feragatle ekmeğinin peşinden koşarak kutsal bir görevi yerine getirmektedirler, onların ülke ve dünya gündemine ilişkin takipleri ve kamuoyunu bilgilendirme emeklerinin takdire  şayandır. 

Basın, demokrasinin, hukukun, insani değerlerin, hak ve özgürlüklerin tarafı olmaya devam etmelidir. Kamuoyunu bilgilendirme, aydınlatma gibi onurlu bir görevi yerine getiren tüm medya çalışanlarının, daha iyi koşullarda görev yapabilmeleri için AK Parti iktidarı, üstüne düşen görevi yerine getirmiştir ve getirmeye de devam edecektir. 

Halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü bütün samimiyetimle kutluyor, tüm basın mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum.'dedi.

AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Av.Mustafa Kale mesajında şunları dile getirdi:

 “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, basın çalışanlarının sorunlarının çözümü, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri şartlara ve çalışma ortamlarına kavuşturulmalarının gündem olması açısından önemlidir.

İletişimin en etkili kanallarından olan ve taşıdığı önem gittikçe artan basın, halkın haber almasının, kamuoyu oluşturmanın ve ifade özgürlüğünün güvencesidir. Yazılı ve görsel boyutunun basının yanında, sanal ortamda da ciddi bir ilerleme sağlayan basın kuruluşları, şehrimizin ve ülkemizin gelişmesine değerli katkılarda bulunmuş, bulunmaya da devam etmektedir.
Bu katkının ülkemizin son yıllardaki gelişim, değişim ve ilerlemesiyle doğru orantılı olarak büyüyerek devam etmesi en büyük temennimizdir.
Bu vesileyle radyo, dergi, internet, gazete ve televizyonlarımız başta olmak üzere medyamızın her kolunda fedakarca çalışan tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.”dedi.

AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er,mesajında şunları dile getirdi:

"Ülkemizin ve şehrimizin gelişimi, vatandaşların bilgilendirilip bilinçlendirilmesi, kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basınımızın çok önemli katkıları olmuştur ve olmaya da devam edecektir.Toplumun aydınlatılması, bilinçlendirilmesi, halkın talep ve beklentilerinin kamuoyuna iletilmesi,sosyal sorumluluk ve kentimizin tanıtılması gibi pek çok konuda önemli bir kamu görevi üstlenen yerel ve ulusal basınımızın, bundan sonra da aynı özveriyle görevini yerine getireceğine inancımız tamdır.
Tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, sağlık ve başarılar diliyorum."dedi.

Saadet Partisi Karaman Belediye Başkanı adayı Şaban Şahin,mesajında şunları dile getirdi:

'Günümüzde 4. kuvvet olarak tanımlanan basın, gücünü olumlu veya olumsuz yönde kullanabilmektedir. Bağımsız, hak ve adaletten yana, kişi hak ve dokunulmazlıklarına önem veren, halkın, mazlumun, haksızlığa uğramışın yanında yer alan basın, günümüz için de geleceğimiz içinde çok önemli bir görevi yerine getirmiş olmaktadır. Bölge insanımız gazeteler vasıtasıyla yetkililere ulaşabilmekte, sorunlarını dile getirebilmektedir. Şehrimize, ülkemize ve dünyaya ait ve insana dair her türlü yapıcı, sorun çözücü konularda gazeteci arkadaşlarımızın yanında olduk ve bundan sonra da olacağız. Yerel basınımızın sıkıntılarının arttığı bu zor dönemin biran evvel son bulmasını temenni ediyor, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününün hayırlara vesile olmasını niyaz ediyor, kendilerine kolaylık ve başarılar diliyoruz.'dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler