TEOG'da Başarı Rüzgarı

TEOG'da Başarı Rüzgarı

Karaman Başarı Koleji TEOG sınavında büyük bir başarıya imza attı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kurucu Temsilcisi ve Okul Müdürü Mehmet Coşar:

“Başarı Eğitim Kurumları olarak 8. sınıf öğrencilerimizin 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde girdikleri Merkezi Ortak Sınavı'nın (TEOG) sonuçları 31 Mayıs’ta açıklanmıştır.

Açıklanan kesin sonuçlarına göre;

17 Öğrencimiz 120 sorunun tamamına doğru cevap vermiş, 20 öğrencimiz sadece 1 yanlış, 14 öğrencimiz 2 yanlış ve 12 öğrencimiz de 3 yanlış yaparak bu alanda büyük bir başarıya imza atmıştır.

Ayrıca öğrencilerimizden 81'i Türkçe'den, 44'ü Matematik'ten, 55'i Fen Bilimleri'nden, 89'u İnkılap Tarihi'nden, 69'u İngilizce'den ve 56'sı da Din Kültürü'nden Tam yapmıştır.

Öğrencilerimiz ders bazında ise Türkçe 97.11, Matematik 91.42, İnkılap Tarihi 98.01, İngilizce 95.17, Fen Bilimleri 93.79 ve Din Kültürü 96.29 puan ortalamasına ulaşmışlardır.

Yapılan bu netler ile bütün öğrencilerimiz 120 soruda 114,36 net ortalaması ile 664,329 puan ortalamasına ulaşarak hem ailelerini hem de bizleri gururlandırmışladır.

2016-2017 eğitim öğretim yılına başladığımız ilk günden beri yoğun bir tempoyla çalışma sürecine giren öğrencilerimiz bu emeklerinin karşılıklarını sınavda aldıkları puanla taçlandırmışlardır.

Her zaman vurguladığımız gibi sadece birkaç öğrencinin bireysel anlamda elde ettikleri başarı değil, bütün öğrencilerimizin kitlesel anlamda kazandıkları başarının önemini bir kez daha vurguluyoruz.

Elde ettikleri bu üstün başarılarından dolayı başta öğrencilerimizi ve onları destekleyen velilerimizi tebrik ediyor, tabi ki bu başarının mimarı olan ve onlardan emeklerini hiçbir zaman esirgemeyen değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber