Ticaret Odasında Zaman Kazandıracak Uygulama

Ticaret Odasında Zaman Kazandıracak Uygulama

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yazılı açıklama yaptı.

Yeni yapılan değişikliklerle sunulan kolaylık için Toktay şunları söyledi:

“6728 Sayılı “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”'nun 34. maddesi gereğince ticaret sicil harçlarının ticaret odalarından alınması yasalaşmıştır. Konuyla ilgili gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanmak üzere olup; 01.01.2017 tarihinden itibaren üyelerimizin artık bankalara veya vergi dairesine gitmesine gerek kalmadan ticaret sicil harçlarını odamız muhasebe servisine yatırabileceklerdir.

Bununla birlikte “Şirket Kuruluş Sözleşmesinin Ticaret Sicil Müdürlüklerinde İmzalanması Hakkındaki Tebliğ Kapsamında” artık şirket kuruluş anasözleşmeleri ve kuruluş aşamasında çıkartılan imza tescil talepnameleri, noterlerle birlikte Ticaret Sicil Müdürlükleri huzurunda da onaylanmasına ilişkin işlemler birkaç hafta içerisinde başlayacaktır.

Üyelerimizden aldığımız talepler doğrultusunda gerçekleştirilen bu uygulama ile Oda üyelerimiz yapılacak işlemlerinde zaman kazanmış oldular.” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber