Türkiye’siz Yeni Bir Dünya Düzeni Düşünülemez

Türkiye’siz Yeni Bir Dünya Düzeni Düşünülemez

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk: "Bu coğrafya bizim kaderimiz. Bu coğrafyada biz millet ve devlet olarak varlığımızı Müslüman kimliğimizle devam ettireceğiz. Olup biten hiçbir gelişmeden dolayı panik yapmayacağız." dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Cihannüma Karaman Şubesi tarafından Hatuniye Medresesi'nde düzenlenen 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.

Programa, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, Memur-Sen İl Temsilcisi Yunus Özdemir ve vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Külünk yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini söyledi. Dünyanın yeniden şekillendiğini söyleyen Külünk, "Haritalar yeniden şekillenecek. Dünya sistemi yeniden inşa olacak. Bugün yaşadıklarımız 2123'lerin konuşması. 2053'lerin adımını atıyoruz." şeklinde konuştu.

Ümitsizlik içerisinde olunmaması gerektiğini de aktaran Külünk, Türkiye'nin dünyanın jeopolitik ve metafizik merkezi olduğunu belirtti. 1900'lü yıllarda bu coğrafyada hesaplaşmanın olduğunu, şimdi de hesaplaşmanın yine bu coğrafyada olduğunu kaydeden Külünk, bugün 2. İstiklal savaşı sürecince olunduğunu ifade ederek, "Hiç abartmıyorum. Aradaki fark içeride hain, mandacı çok. Aradaki fark Çanakkale'de kimle hangi bayrakla savaştığımızı biliyorduk. Ama şimdi içeride karşımıza nerede ne zaman hangi olayla çıkacaklarını bilmiyoruz." dedi.

Külünk sözlerine şöyle devam etti: "Bu beş yıl zorluklarla geçecek. Bu coğrafya bizim kaderimiz. Bu coğrafyada biz millet ve devlet olarak varlığımızı Müslüman kimliğimizle devam ettireceğiz. Olup biten hiçbir gelişmeden dolayı panik yapmayacağız. Moralsizlik içerisinde olmayacağız. Çünkü önümüzdeki yüz yıl şekilleniyor. Bugünü konuşmuyoruz. Gelecek yüz yılı konuşuyoruz. Bu şekillenme de Türkiye'nin yükseldiğinin gerçekleştiğini göreceksiniz. Türkiye'nin yeniden bu coğrafyada kendi doğal genetiğiyle buluştuğunu göreceksiniz. Yeniden Türkiye'nin Anadolu topraklarının önümüzdeki yüzyılda dünyanın en güçlü merkez güç bir ülke olduğunu göreceksiniz."

Program hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber