Vali Tapsız'ı Mevlana'nın Yirmi İkinci Kuşaktan Torunu Ziyaret Etti

Vali Tapsız'ı Mevlana'nın Yirmi İkinci Kuşaktan Torunu Ziyaret Etti

Vali Süleyman Tapsız, Uluslararası Mevlana Vakfı Genel Başkanı ve Mevlana’nın 22. Kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru ve beraberindeki heyeti kabul etti.

 Valilik Makamı’nda gerçekleşen kabulde Esin Çelebi, merkezi İstanbul’da bulunan derneğin faaliyetleri ve çalışmaları hakkında Vali Tapsız’a bilgiler verdi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Tapsız, büyük mütefekkir, sevgi ve gönül insanı Hz. Mevlana’nın yüzyıllar öncesinden verdiği ve tüm insanlığı içerisine alan evrensel içerikli sevgi mesajının yüzyıllar geçmiş olsa da, günümüzde aynı canlılığını ve tazeliğini koruduğunu söyledi.
 
Günümüzde Hz. Mevlana’nın temel öğretilerini anlamaya ve hayatımızda uygulamanın önemini ifade eden Vali Tapsız, yaratılanı yaratandan ötürü sevmeyi emreden bir dinin ortaya koyduğu sevgi anlayışının, ‘Gel, kim olursan ol yine gel’, ‘Bizim kapımız ümitsizlik kapısı değildir’ özdeyişiyle bir bütünlük oluşturduğunu dile getirerek, bugün yaşadığımız dünyanın ve insanlığın bu anlayışa hâkim olmasına ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber