Valilikten Ramazan Hassasiyetli Genelge

Valilikten Ramazan Hassasiyetli Genelge

Karaman Valiliğinden yayınlanan genelge ile kurumlara fakir fukarayı gözetin dendi.

Karaman Valisi Süleyman Tapsız imzalı genelgede;

"Ramazan ayı, 26 Mayıs 2017 Cuma akşamından  itibaren idrak edilecek olup; kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlendiği, manevi duygularımızın canlılık kazandığı mübarek bir aydır.
 
Bu mübarek ayın anlamını birlik ve beraberlik anlayışıyla arttıran, sevgi ve hoşgörünün sosyal yardımlaşma ve dayanışma içerisinde geliştirilmesinde Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarımız başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluş üst yöneticileri ve tüm çalışma arkadaşlarımın gerekli hassasiyeti göstereceklerine inancım tamdır.
 
Ramazan ayı boyunca hastane, cezaevi, huzurevi, yetiştirme yurtları ve çocuk yuvaları ile benzeri yerler ziyaret edilecek, ihtiyaç sahibi öksüz, yetim, hasta, yaşlı ve fakir kimselerle ilgilenilmesi esas alınacaktır.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarının sadece birbirleriyle iftar davetlerinde bulunmaları ile varlıklı kişiler ve diğer meslek kuruluşlarının kendi aralarında, birbirlerine yönelik olarak verdikleri iftar davetlerinden uzaklaşılması halinde; ihtiyaç sahibi öksüz, yetim, hasta ve yaşlılar ile fakir fukaraların iftar sofralarında buluşturulmalarının sosyal yardımlaşma ve dayanışma duygularının geliştirilmesi bakımından daha faydalı olabileceği değerlendirilmektedir.
 
İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları; Ramazan ayı boyunca fakru zaruret içerisindeki vatandaşlarımıza yardımlarını etkili, sürekli ve yaygın hale getireceklerdir. Ayrıca hali vakti yerinde ve hayır yapmak isteyenlerin imkânlarının da birleştirilmesi suretiyle fakir fukaranın iftardan yararlanması için uygun mahallerde aşevleri veya benzeri yerlerin kurulması imkânları araştırılacaktır.
 
 
Ramazan ayının anlam ve önemi içerisinde gereken hassasiyetin her kademede gösterilmesini önemle rica ederim." denildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber