“Yeni Bir Ben” Projesi Karaman'da Devam Ediyor

“Yeni Bir Ben” Projesi Karaman'da Devam Ediyor

Karaman'da “Yeni Bir Ben” Projesi Kapsamında Bağımlılıkla Mücadele Konulu Panel Düzenlendi

Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği tarafından “Yeni Bir Ben” Projesi kapsamında, madde bağımlılığı, önleyici çalışmalar ve sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında bağımlılıkla mücadele etmek üzere muhtarlara ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine bilinçlendirme eğitimi verildi.
 
21 Ekim 2019 Pazartesi günü Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen panele; Karaman Valisi Fahri Meral ve eşi Zehra Meral hanımefendi,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, merkez mahalle ve kasaba mahalle muhtarları ile davetliler katıldı.
 
Panelden önce bir konuşma yapan Vali Fahri Meral, madde bağımlılığı ile ilgili mücadelede hedeflerinin toplumun tüm kesiminin topyekûn bir şekilde bu mücadeleye katılımını sağlamak olduğunu söyledi.
 
Vali Meral, “Gençler bizim ve geleceğimizin teminatı. Uyuşturucu en fazla teröre destek veriyor ve terörün ana gelir kaynaklarından birisi konumunda. Bu yüzden hayatın her alanında mücadele etmemiz lazım. Uyuşturucu ile mücadele konusunda özellikle muhtarlardan ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra vatandaşlarımız ve okul idarecilerimizden destek bekliyoruz” dedi.
 
Bağımlılıkla Mücadele Derneğinin, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteklediği bir projeyle ‘Yeni Bir Ben’ projesi adı altında faaliyetlerine devam ettiğini söyleyen Vali Meral, “Toplantının hayırlı olması dileklerinde bulunarak geleceğimiz ve çocuklarımız için bu mücadelede yer alan herkese teşekkür ediyor, desteklerini bekliyoruz” dedi.
 
Daha sonra Karaman Bağımlılıkla Mücadele Dernek Başkanı Zeliyha Akcan’ın proje hakkında bilgi vermesinin ardından panele geçildi. Panel bölümünde Isparta UYUMDER Başkan Yardımcısı Yaşar Erbil’in ‘Nasıl Kurtuldular’ konulu, Konya Bağımlılıkla Mücadele Derneğinden Sosyolog Hatice Arslan’ın ‘Madde Bağımlılığı ve Farkındalık’ konulu, Konya Bağımlılıkla Mücadele Derneğinden Abdürrahim Arslan’ın ‘Madde Bağımlılığını Önlemede STK ve Muhtarların Rolü ve Önemi konulu ve Karaman RAM Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Formatör Ramazan Çakıcı’nın bağımlılıkla mücadelede muhtarlara ve STK’lara eğitimin önemi konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.
 
Bağımlılıkla mücadele konulu panel, değerlendirme görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

dsc_1144.jpgdsc_1159.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber