'Yeni Eğitim Öğretim Yılına Yeni Umutlarla, Yeni Hedeflerle Başlıyoruz'

'Yeni Eğitim Öğretim Yılına Yeni Umutlarla, Yeni Hedeflerle Başlıyoruz'

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle bir mesaj yayımladı. İl Müdürü Kuntoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni bir heyecanla 2017-2018 eğitim öğretim yılına güzel bir başlangıç yapıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Yeni eğitim öğretim yılına yeni umutlarla, yeni hedeflerle başlıyoruz. Her alanda öncü bir nesil yetiştirmek gibi büyük hedeflere sahibiz. Biliyoruz ki yıldızlara ulaşabilmek için, güneşi hedefleyecek inanca sahip olmak gerekir.
Değerli yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz,

Mesleğinize duyduğunuz sadakatle görevinizi yerine getiriyorsunuz. Yaptığınız hizmet ile topluma, ülkemize, tüm insanlığa önemli değerler katıyorsunuz. Sizler; ilkeli, bilinçli, milletine fedakarlıkla hizmet eden, toplum önderlerisiniz. “Öğretmenlik mesleğinin motoru sevgiyse onun yakıtı da heyecandır; cansız kalmanın diğer adı olan heyecansızlıktan Allah’a sığınırım.” diyen bir eğitimcinin heyecanının sizlerde hayat boyu devam etmesi en büyük temennim.

Sevgili öğrenciler,
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında belki yeni okullarınız, yeni sınıflarınız, belki de yeni öğretmenleriniz olacak. Bir an önce onlara alışmanız size kolaylık sağlayacaktır. Milletimizin istikbali, sizlerin büyük hayaller üzerine düşünceler üreterek, ileri görüşlü fikirler ortaya koymanızla daha parlak olacak. İdarecilerimiz ve öğretmenlerimiz bu yolda en büyük rehberlerinizdir. Yenilenen milli ve yerli müfredatla başarıya ulaşmanızın daha kolay olacağı inancındayım.

Kıymetli Veliler,
Çocukların çocukluğunu yaşamalarının, en doğal hakları olduğunu unutmayalım. Okullar; çocukların eğitildiği, öğrendiği yerler olduğu kadar, oyunlar oynadığı, arkadaşlıklar kurduğu, hayatı öğrendiği yaşam alanlarıdır. Bize düşen, bu süreçte onların olumlu yönde gelişmelerine imkân hazırlamak. Değişen dünyada, hâlâ bazı öğrencileri okula getirmekte zorlanıyorsak okul algısını da değiştirmek gerekir. Bu konuda en büyük yardımcılarımız sizler olacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize, tüm eğitim çalışanlarımıza, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor; başarılı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmeyi temenni ediyorum.”

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber