Yollarbaşı'nın Dertlerini Dinlediler

Yollarbaşı'nın Dertlerini Dinlediler

Devlet Erkanı Yollarbaşı köyüne gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemeleri sırasında köy meydanında vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Köy meydanına gelişinde köy halkı tarafından karşılanan Vali Meral’in vatandaşlarla bir araya geldiği toplantıya, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Karaman Milletvekili Recep Konuk, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer, İl Genel Meclis Üyesi Adem Kapar, AK Parti İl Başkanı Mehmet Er katıldı.
 
Köy Muhtarı Hacı Ali Küçükberber, köyün ekonomik ve sosyal durumunun yanı sıra bugüne kadar yapılan hizmetler hakkında katılımcılara bilgiler vermesinin ardından vatandaşlar toplantıda sorun ve taleplerini dile getirdiler.
 
Köy meydanında vatandaşlara seslenen Karaman Milletvekili Recep Konuk yaptığı konuşmada bölge halkıyla bir araya gelmekten ve beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. ilimize ve bölgemize yapılan yatırımları değerlendirdiği konuşmasında mevcut kaynaklarımızın sınırlı olması nedeniyle dezavantajlı olduğumuz konuları yapılacak çalışmalarla avantaja dönüştürebilmek için çalıştıklarını söyleyen Milletvekili Konuk, bölgemizin tam anlamıyla kalkınması ve gelişebilmesi için el ele vererek gönül birliği içerisinde hep birlikte çalışmaları gerektiğini söyledi. Milletvekili Konuk, konuşmasında yapılacak çalışmalarla köylerimizi alt yapısını tamamlamış, yaşam koşulları ve refah seviyesi daha yükselmiş bir konuma getirebilmenin mücadelesi içersinde olacaklarını söyledi.

Köy halkının sorun ve taeplerini de değerlendiren Karaman Milletvekili Konuk, vatandaşlarımızın sorunları ve sıkıntılarını biliyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla bu sorunlarn en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması ve halkımıızn hak ettiği yaşam koşullarına kavuşması  temel amacımız. Bunun için buradayız. Sorunlarınızın çözümü noktasında sizler ve bizler el ele vererek hep birlikte hareket edttiğimiz takdirde yaşanan sorunların çözümü de elbette mümkün olabilecektir dedi.
 
Sorunların en kısa süre içerisinde çözüme kavuşması ve halkımızın hayat standartlarının daha da yukarıya çekilebilmesi için vatandaşlarımızın sabırlı olmaları gerektiğini belirten Vali Meral, köyün ve köy halkının yaşadıkları sıkıntıların farkında olduklarını belirterek, yaşanan sorunların en kısa süre içerisinde çözülmesi ve giderilmesi noktasında gerekenlerin yapılacağını söyledi.Vatandaşlarımızın yaşam koşullarının daha da iyileştirilmesi ve hak ettiği konumu elde edebilmesi için  çalışmaların Devlet millet işbirliği içerisinde yürütülmesi gerektiğini söyleyen  Vali Meral, İl Özel İdaresinin yenilenen ekipmanlarıyla hizmetlerin daha hızlı ve kaliteli yürütüldüğünü belirterek, ilimizin mevcut kaynaklarının sınırlı olmasına rağmen bu kaynakların en etkin ve en doğru şekilde kullanıldığını sözlerine ekledi.

Yollarbaşı'nın Dertlerini Dinlediler

Yollarbaşı'nın Dertlerini Dinlediler

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber