9. Tarım ve İnsan Resim Sergisi

9. Tarım ve İnsan Resim Sergisi

İl Müdürlüğümüz hizmet binasında ve Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sergilendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca geleneksel hale getirilen ve bu yıl 9. su düzenlenen Tarım ve İnsan temalı ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler İl Müdürlüğümüz hizmet binasında ve Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sergilendi.

Türkiye'nin dört bir yanından yarışmaya katılarak binlerce eser arasından dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflardan 60 adet fotoğraf İl müdürlüğümüz hizmet binası ile Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sergilendi. Fotoğraflarda insan-doğa ilişkisi, suyun bereketi ve tarımla hayatını kazananların hayatlarından sahneler yer alıyor.

Sergiyi gezen vatandaşlarımızca beğeniyle gezilen Tarım ve İnsan temalı ulusal fotoğraf sergisi ilk kez 2009 yılında düzenlenmeye başlamış olup, yarışma; genel, üretici, öğrenci, Bakanlık çalışanları ve Denizbank çalışanları ile Milli Tarım temaları olmak üzere 6 kategoride düzenlenmiştir.

Ülkemizin çeşitli yörelerinden, çiftçilerimizin üretim esnasındaki alın terini, emeklerini, üreten insanın tüm yorgunluğuna rağmen üretmenin mutluluğunu gösteren, çoğunluğu amatör fotoğraf sanatçıları tarafından fotoğraflanmış yüzlerce eser içerisinden dereceye giren eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler halkımızca beğeniyle karşılanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

basliksiz-1-199.jpg

9. Tarım ve İnsan Resim Sergisi

9. Tarım ve İnsan Resim Sergisi

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber