AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü'nün 15 Temmuz Mesajı

AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü'nün 15 Temmuz Mesajı

AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü 15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü Mesajında;

"15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümündeyiz. Demokrasiye, milli iradeye vurulan bütün darbeleri ve 15 Temmuz darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor, lanetliyorum.

15 Temmuz hain darbe girişimini duyduğumuz andan itibaren Teşkilatımız ve Karamanımız aynı duyguda birleşti. Büyük bir aşkla iline, ülkesine, demokrasisine ve geleceğine sahip çıktı. Yaşlı, genç, kadın, erkek, tüm halkımız o gün ayağa kalktı, namusunu hainlere çiğnetmedi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanları dolduran, canından vazgeçerek vatanı savunan, bir büyük ve kutlu mücadeleye imza atarak tek yürek olan hemşerilerimizin verdiği mücadele bir geceyle sınırlı değildi. Demokrasiye sahip çıkan Karaman Halkımız 27 gün boyunca dünya tarihinde eşine rastlanmayacak bir kararlılıkla nöbet tuttu. Meydanları dolduranlar yeni bir saldırının gerçekleşme ihtimaline karşı hazırdı.

Genç, yaşlı, kadın, erkek günün ilk ışıklarına kadar bir aradaydı. Demokrasinin vazgeçilmez, bayrağın indirilemez ve vatanın bölünmez olduğunu tek ses olarak tüm dünyaya haykırdık ve 15 Temmuz destanını hep birlikte yazdık.

15 Temmuz, Türk milletinin çok ağır bir gecede, kara bulutların çöktüğü bir gecede yeniden dirilişinin adıdır, tarihimizdeki çok önemli dönemeçlerden birisidir. 249 şehidimizin ve 2 bin 193 gazimizin 15 Temmuz gecesi yazdığı kahramanlık destanını asla unutmayacağız.

Kâzımkarabekir’imizin yiğit evladı Muhammet Yalçın kardeşimiz ve 15 Temmuz şehitlerimiz asla ve asla bu millet tarafından unutulmayacak, unutturulmayacak. Çünkü 15 Temmuz Türkiye'nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır. Dün tarihinde hiçbir millete nasip olmayan büyük bir kahramanlık destanını bu yiğitlerimiz yazdı. Başkomutanına, hükümetine, bayrağına sahip çıktı. Karşılarında tanklar, toplar, uçaklar vardı, ağır silahlar vardı.

Onların nesi vardı, Allah'ı, imanı, inancı, vatan sevgisi vardı ve elinde de ay yıldızlı bayrağı vardı. Onun için onların hatırasını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmak bizim en asli görevimizdir. 15 Temmuz gecesi gördük ki Devletin asıl sahibi millettir, Türkiye'yi kurtaracak yegâne güç te milletin bizatihi kendisidir. FETÖ ihanet çetesi, millete ait olan devleti gasp ederek, millete karşı kullanmaya çalıştığı için başarısız olmuştur.

Şehitlerimize ve gazilerimize söz veriyoruz; Bu aziz vatanı namert ve kalleşler çiğneyemeyecek. Rengini şehitlerimizin temiz kanından alan bu al bayrak hiç bir zaman inmeyecek, bu ezanlar dinmeyecek. Hiç bir ihanet şebekesi, hiç bir terör örgütü birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozamayacak. O karanlık gecede okunan ezanlar ve salalar ruhumuzu nasıl bütünleştirdiyse aynı şekilde biz daima bir

olacağız, beraber olacağız. Bundan böyle bu asil milletin iradesini hiç kimse, ama hiç kimse çiğneyemeyecek.

Ülkemizi, vatanımızı teslim etmedik. Geleceğimizi de hainlere teslim etmeyeceğiz. Hainlere ihanetin hesabını soracağız ve yolumuza güven içerisinde kararlılıkla devam edeceğiz.

15 Temmuz akşamından 16 Temmuz sabahına kadar tutulacak nöbete katılmak ve yapılacak dualara eşlik etmek için bütün hemşerilerimizi Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na davet ediyorum. Birliğimizi, beraberliğimizi sımsıkı ve daim tutarak, Karaman’ın, Ülkemizin, devletimizin, milletimizin aydınlık geleceğine katkı sunacağınıza inanıyorum"dedi.

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber