CHP'den 15 Temmuz Mesajı

CHP'den 15 Temmuz Mesajı

CHP Karaman İl Başkanı Av. İsmail Atakan Ünver; "15 Temmuz demokrasimize ve kardeşliğimize karşı yapılmıştır."dedi.

İsmail Atakan Ünver Açıklamasında;

15 TEMMUZ DEMOKRASİMİZE VE KARDEŞLİĞİMİZE KARŞI YAPILMIŞTIR

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz gecesi, FETÖ nün TSK içindeki cuntacı uzantıları tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletinin anayasal düzeni ve demokratik siyasi hayatı hedef alınarak yapılan hain darbe girişimi, ne mutlu ki milletimizin vatansever evlatlarının kararlığı sayesinde hedefine ulaşamadan püskürtülmüş; hainler etkisiz hale getirilerek darbe girişimi başarısız kılınmıştır.

Tüm darbe ve darbe girişimlerinde olduğu gibi 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi de Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenine ve iktidarıyla muhalefetiyle bu düzenden meşruiyet alan demokratik siyasi hayatına, dolayısıyla demokrasimize ve kardeşliğimize karşı yapılmıştır. Ulu Önder Atatürk’ün tam bağımsızlık esasıyla kurduğu demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini yıkmak üzere uzun yıllardır hazırlık yapan, türlü kumpaslarla ve kayırmalarla TSK’nın ve diğer devlet kurumlarının kritik noktalarına yerleşen FETÖ ve mensupları, 15 Temmuz gecesi hain planlarını hayata geçirmek istemişlerdir.

O karanlık gecenin 15 Temmuz'dan 16 Temmuz'a giden kritik saatlerinde darbecilerle mücadele eden darbe karşıtı TSK mensuplarının hainlerle girdikleri çatışmalarda gösterdikleri basiret, emniyet güçlerinin kararlılığı, darbecilerin halktan ve hiçbir siyasi kanattan destek bulamaması, medyanın tutumu, iktidarıyla muhalefetiyle siyasetimizin darbe karşıtı net duruşu ve halkımızın darbeye karşı direniş noktasında gösterdiği cesaret ülkemizi bir felaketin eşiğinden döndürmüş, FETÖ nün devleti ele geçirmesine engel olunmuştur.

Ulusal kurtuluş mücadelesi sırasında Polatlı’daki top seslerinin mecliste yankılandığı anda dahi çalışmalarını sürdüren ve bu özelliğinden dolayı Gazi Meclis unvanı ile anılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, tarihimizde görülmemiş bir alçaklıkla 15 Temmuz gecesi maalesef ki hainlerin bombalarına hedef olmuştur. Gücünü milletimizden ve tarihimizden alan Gazi Meclis, 15 Temmuz günü bir kez daha gazilik unvanını hak etmiştir. Hain darbe girişiminden bu yana geçen 1 yıl, demokrasimizin ve millet iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin varlığının, itibarının ve gücünün korunmasının ne kadar önemli olduğunu da ortaya koymuştur. Bununla birlikte darbeye katılanların ve destekçilerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılması, FETÖ nün etkisiz kılınması ve tekrar güç kazanmaması, bu mücadelede gösterilecek kararlılığa bağlıdır. Mücadeledeki kararlılık, bu hain terör örgütü ile hiçbir ilgisi bulunmayanların zarar görmemesi için titizlik gösterilmesine engel olmamalı; olağanüstü hal şartları olağan hale getirilmemelidir.

15 Temmuz darbe gecesini yaşatarak milletimize, devletimize ve cumhuriyetimize kasteden ve ülkemizin geleceğini karartmak isteyen darbeci hainleri, planlayıcılarını ve destekçilerini birincisini idrak ettiğimiz “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir kez daha lanetliyor; 15 Temmuz gecesi darbeye karşı direnirken hayatlarını kaybeden 249 şehidimizi ve yüzlerce gazimizi şükranla anıyor; şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet dilerken milletimizin bir daha darbe hainliğine maruz kalmamasını temenni ediyorum"dedi.

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber