Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulu Öğrencilerinden Geçmişe Yolculuk

Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulu Öğrencilerinden Geçmişe Yolculuk

Karaman’ın en köklü okullarından biri olan Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulu 4. sınıf öğretmeni Bahtışen Sevimli Güven, öğrencileri ve velileri tarafından “Geçmişimi Öğreniyorum” temalı bir sergi düzenlendi.

Karaman’ın en köklü okullarından biri olan Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulu 4. sınıf öğretmeni Bahtışen Sevimli Güven, öğrencileri ve velileri tarafından “Geçmişimi Öğreniyorum” temalı bir sergi düzenlendi. Sergide geçmişten günümüze kullandığımız araç ve gereçler tanıtıldı. 

Düzenlenen sergiye, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Maarif müfettişleri Başkanı Mehdi Sezer, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Bayır, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sergiyi gezen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Okul Müdürü Abdurrahman Koçak’tan sergi hakkında bilgiler aldı. Sergi alanında bulunan taş plaktan nağmeler dinleyen protokol üyeleri özelikle eğitim amaçlı kullanılan araç ve gereçleri yakından incelediler.  

Sergide ayrıca okulun açıldığı 1927 yılından bu tarafa çeşitli yıllara ait öğrenci belge ve fotoğraflarının yer aldığı bir bölüm oluşturuldu.

Sergi sonrası İl Müdürü Asım Sultanoğlu, okul bünyesinde bulunan özel eğitim sınıfındaki öğrencileri ziyaret ederek onlarla günün anısına fotoğraf çektirdi.
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber