İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'nun Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'nun Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.Asım Sultanoğlu yayımladığı mesajında;

“Öğretmen; anne babanın elinden tutarak, heyecanla okullara getirilen en kıymetli emanetleri, avuçlarındaki sıcaklık soğumadan, şefkatle kucaklayan kişidir. Hayaller ve beklentileri; inancı, gayreti ve özverisi ile nesillere aksettirendir.

Öğretmenlik, yaşam boyu biriktirdiği ruhundaki hazineleri sabır ve hoşgörü ile yoğurarak öğrenme ve öğretme aşkını sevgi ile paylaşmanın adıdır. Onun için öğretmenin geride bırakacağı mirası da, hazinesi de, ödülü de öğrencisidir. 

Kıymetli Meslektaşlarım,
Yakın zamanda yaşadığımız ülkemizi derinden etkileyen girişimlerin bertaraf edilmesinde sizlerin yetiştirdiği, vatanına, bayrağına bağlı milletimizin kahraman evlatları etkin güç olmuştur. 100 yıl öncesinde düşman elinden kurtaran neslin sahip olduğu ruh, bugün de aynı ruhtur. Dün bu nesil, liselerden cephelere öğretmenler eliyle yetiştirilerek gönderiliyordu, bugün de milli şuur kazandırılarak yetişen gençler eliyle devletine sahip çıkıldı. 
Eğitime adanmış bir ömrü, çoğu kez kendinizi ihmal ederek geçiriyorsunuz. Fakat şehrimizde hem sınavlarda hem bilim, sanat ve spor alanlarında özveri ile çalışarak elde ettiğimiz her başarının altında sizlerin imzası var. Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımızdır.

Sizlerin huzurlu, mutlu ve şevkle çalışmanız için İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkânlarımızı seferber ettik. Millî Eğitim Müdürü olarak sadece bugün değil her gün yanınızda olduğumu bilmenizi isterim.

Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi ve şehitlerimizi rahmetle anarken en kalbî duygularımla tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber