“İmam Hatipli Olmak” Konulu Söyleşi Düzenlendi

“İmam Hatipli Olmak” Konulu Söyleşi Düzenlendi

Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde “İmam Hatipli Olmak” Konulu Söyleşi Düzenlendi.

10-21 Ekim tarihleri arasında İmam Hatip Okulları Haftası etkinlikleri çerçevesinde Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine ismi verilmiş olan Eğitimci-Yazar Necati Yeniel’in konuk olduğu  “İmam Hatipli Olmak” konulu söyleşi ve aşure ikramı programı düzenlendi.

Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Fahriye Özkan, "İmam Hatip Liselerine halkımızın yoğun teveccühü var. Bu teveccüh bizleri mutlu etmektedir.Halkımızın bu teveccühünü mahcup etmeyeceğiz.Artık İmam Hatip öğrencilerinin önündeki engeller kalkmış olup, üniversitelerde istedikleri bölüme gidebiliyorlar." dedi. Aşurenin yapılmasında tüm okul öğrencilerinin katkıları olduğunu ifade eden Özkan, programda katkısı bulunan ve emeği geçen tüm velilere, öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür etti.

“Bizim öncelikli hedefimiz iyi ve kaliteli insani yetiştirmektir”

Düzenlenen programda öğrencilere hitaben konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu amaçlarının öğrencileri geleceğe hazırlamak olduğunu belirterek eğitim hayatının okul öncesinden başlayarak üniversite hayatını da içine alarak bir süreyi kapsadığını belirtti. Sultanoğlu, “Öğretmenler olarak bizim görevimiz eğitim hayatınızda en iyi katkıyı sağlamaktır. Biz sizleri geleceğe hazırlarken öncelikli hedefimiz iyi ve kaliteli insani yetiştirmektir" diye konuştu.

"Özveriyle yapılan her meslek bizim için anlamlı, önemli ve kutsaldır"

Toplumda kutsal meslekler algısının oluştuğunu vurgulayan İl Müdürü Asım Sultanoğlu, “Doktorluk, mühendislik veya öğretmenlik mesleğinin yanında diğer meslekler de kutsaldır. Bizim için evinde çocuğunu yetiştiren annenin yaptığı meslek de kutsaldır. Temizlik emekçisi kardeşimizin yaptığı iş de bizler için kutsaldır.

Bu bağlamda insana hizmet eden, özveriyle yapılan her meslek bizim için anlamlı,önemli ve kutsaldır. Dolasıyla her öğrencimizi sistem içerisinde tutarak ve en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. Çünkü buradaki kızlarımızın her biri gelecekte anne olarak karşımıza çıkacaklar. En kutsal mesleği yapacaklar” diyerek konuşmasına devam etti.

Öğrencilerin gelecekte farklı meslekleri icra edeceğine işaret eden Sultanoğlu,“İnşallah öğrencilerimiz hayal ettiği üniversitedeki istedikleri bölümü okuyup, istedikleri meslekleri yaparlar. Bizim temennimiz mesleğinizi en iyi şekilde icra edip ailenize, milletimize ve ülkemize hayırlı bir birey olarak yetişmenizdir.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere ve öğretmenlere bu güzel organizasyon için teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, “Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen idarecilere, öğretmenlerimize ve programımıza katılan değerli hocamız Necati Yeniel’e çok teşekkür ederim”diyerek sözlerine son verdi.

Öğrencilerin okuduğu şiir ve yazılardan sonra okula ismi verilmiş olan Eğitimci-Yazar Necati Yeniel kürsüye geldi.İmam Hatip okullarının köklü mazisini anlatan Necati Yeniel eğitim öğretim hayatından örneklerle

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber