Karaman'da Öğrenci Sayısı Yükselişte

Karaman'da Öğrenci Sayısı Yükselişte

KMÜ 2016 yılı idare faaliyet raporu yayımlandı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) 2016 Yılı İdare Faaliyet Raporu yayımlandı. 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereğince hazırlanan raporda üniversitenin amaç ve hedefleri, temel politikaları, kurumsal kapasitesi, mali bilgiler, performans bilgileri ve gelecek yıllar için öngörülen hedeflere yer verildi.

Öğrenci Sayısı 14 Bin 395’e Ulaştı

İdare Faaliyet Raporunda yer alan verilere göre 2007 yılında kurulan KMÜ bünyesindeki fakültelerde 6 bin 505, enstitülerde 670, yüksekokullarda 889, meslek yüksekokullarında da 6 bin 331 olmak üzere 2016 yılında toplam 14 bin 395 öğrenci eğitim-öğretime devam etti.

Genç Personel

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 2016 yılında da genç personeli ile dikkat çekti. Üniversitede 516 akademik personel ve 228 idari personel olmak üzere toplam 744 personel görev yaparken personelin yaş dağılımı incelendiğinde 21-35 yaş aralığında yer alan akademik personel oranı yüzde 71, 19-35 yaş aralığında yer alan idari personel oranı da yüzde 68 olarak tespit edildi.

Hedeflerde Kurumsal Tanınırlık, Türk Dili ve Gıda Başlıkları Öne Çıktı

Raporda üniversitenin amaç ve hedeflerinin yer aldığı bölümde ise etkin ve verimli bir idari yapı kurarak, ulusal ve uluslararası tanınırlığı artırmak ve kurumsal gelişmeyi sağlamak, eğitim seviyesini uluslararası düzeyde rekabet edebilir seviyeye çıkarmak, üniversitenin ve bölgenin ihtiyacı olan her türlü araştırmanın yapılabildiği ve üretilen bilginin paydaşlara sunulduğu bir bilgi merkezi olmak, Karaman’ın ve Türkiye’nin gıda üretiminde ve ürün çeşitliliğinde, kalite ve rekabet gücünün yükseltilmesi konularında çalışmalar yapmak, Türkçenin doğru ve güzel kullanılmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlamaya ilişkin başlıklar öne çıktı.

102 Milyon TL Ödenek

2016 yılı sonu itibariyle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine tahsis edilen ödenek toplamı 102 milyon 6 bin 616 TL olarak gerçekleşti.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 2016 Yılı İdare Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber