Karaman'dan Mardin'e Yardım Kolileri Yola Çıkıyor

Karaman'dan Mardin'e Yardım Kolileri Yola Çıkıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Sizin Fazlanız Başkasının Eksiği Olabilir! sloganı ile yola çıkan Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübünün 26.12.2016 tarihinde başlattığı yardımlaşma kampanyası kapsamında Mardin'in

Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübünün 26.12.2016 tarihinde başlattığı yardımlaşma kampanyası sona erdi. Mardin Arıklı İlkokuluna içerisinde mont, bot, kıyafet, kırtasiye ve kitap gibi temel ihtiyaç ve eğitim öğretim materyallerinin bulunduğu 40 koli yola çıkıyor.

“İyilik kartopu gibidir, yol aldıkça büyür”
Kampanyaya imza atan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, paylaşmanın önemini vurguladı. Sultanoğlu, “İyilik kartopu gibidir, yol aldıkça büyür. Sizin yaptığınız bu çalışmada kartopu misali büyüyerek etkisini arttıracak ve bir farkındalık oluşmasına sebep olacaktır. Başka kardeşlerinizin dertleriyle dertlenmeniz dini ve milli bir hassasiyet taşıdığınızı gösteriyor. Bu gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizleri ve ailenizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

“Bayır Köyü İlkokulundaki öğrencileri ziyaret edeceğiz”
Kampanya ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğluna bilgi veren Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu: “Kampanyanın ikinci etabında öğretmenlerimiz İsmail Hakkı Kunt ve Semiha Keçeci önderliğinde bir grup öğrencimiz Bayır Köyü İlkokuluna giderek birinci kademe öğrencilerine kitap, kırtasiye, kıyafet ve oyuncaktan oluşan hediye paketlerini sunarak çeşitli etkinlikler yapacaklar. Bu vesileyle emeği geçen ve katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“Sizin Fazlanız Başkasının Eksiği Olabilir!”
Düzenlenen yardım kampanyasında aktif olarak rol alan Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri Aybüke Tokay, Rabia Ulaş, Tuğçe Ülkümen, Şule Koç, İlayda Küçüksümbül ve Betül Küçükaladağ kampanyanın amacından bahsederek, “Sıkı sıkı giyinmemize rağmen soğuk havada ellerimizin üşümesi kış mevsiminin daha ağır yaşandığı doğu bölgesindeki kardeşlerimizi anımsamamıza neden oldu. Oradaki öğrenciler için ne yapabiliriz, elimizden geldiğince nasıl yardım edebiliriz diye düşünerek böyle bir kampanya düzenledik. Bu vesileyle ulaşabildiğimiz bütün kesimlere amacımızı anlatarak katkılarını sağlamaya çalıştık. Katkıda bulunan öğretmenlerimize, velilerimize,  öğrenci arkadaşlarımıza ve çevre okullara teşekkür ediyoruz’’ dediler.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber