KMÜ Rektörü Mehmet  Gavgalı’dan Atılım Üniversitesine Ziyaret

KMÜ Rektörü Mehmet Gavgalı’dan Atılım Üniversitesine Ziyaret

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Mehmet Gavgalı’dan Atılım Üniversitesini Ziyaret Etti

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, savunma sistemlerinin milli olarak geliştirilmesine yönelik önemli çalışmaların yapıldığı Atılım Üniversitesi’ni ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Mehmet Yıldırım Üçtuğ ile görüştü.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ile Prof. Dr. Mehmet Yıldırım Üçtuğ, üniversiteler arası gerçekleştirilebilecek ortak projeler ile eğitim-öğretim faaliyetleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, makam ziyaretinin ardından Atılım Üniversitesi bünyesinde yer alan Mühendislik Fakültesi ile Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi’ni gezdi. 

“Savuma sanayi açısından son derece önemli”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Türkiye'deki metal şekillendirme sektörünü uygulamalı araştırmalar ile destekleyerek, yenilikçi, bilgiye dayalı ve enerji tasarruflu imalatla malzemelerin şekillendirilebilmesi amacını taşıyan merkezin savunma sanayi açısından son derece önemli olduğunu ifade etti.

Ziyaret, karşılıklı fikir alışverişi ve iyi, dilek temennilerin ardından sona erdi. 

İlgili Haberler

Kaynak:Karaman Haberleri

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber