Kuntoğlu YGS'ye Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi

Kuntoğlu YGS'ye Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, 12 Mart 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde bir mesaj yayımlayarak sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Ülkemizde 2 milyon 265 bin 902 öğrencinin Yükseköğretime Geçiş Sınavı için başvuruda bulunduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Karaman'da 3 bin 117 lise son sınıf öğrencisi, toplamda 7 bin 441 adayın 26 sınav merkezinde sınava gireceğini söyledi. Kuntoğlu, bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek uygulamalar hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu mesajında şu ifadelere yer verdi:

Sınav yoğunluğu ve heyecanının küçük ihmallere yol açabileceği düşüncesiyle öncelikle önemli birkaç hususa dikkat çekmek istiyorum. Adaylar, ÖSYM sitesinden alacakları YGS Sınav Giriş Belgesi ve nüfus cüzdanı, pasaport gibi geçerli bir kimlik belgesini yanlarında bulunduracaklar. Gecikmelerin sınav esnasında rahatsızlıklara yol açmaması için ilk kez bu yıl yapılacak uygulama ile sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak. Bu sebeple adayların en geç saat 09.45’te sınav yerlerinde olmaları gerekiyor.
 

Kıymetli Gençler,


Üniversiteli olma yolunda ilk adımı bu hafta sonu yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile atmış oluyorsunuz. Hayatın farklı zamanlarında, her daim sınavların olacağı gerçeğini göz ardı edemeyiz. Elbette sınavlar ve bunun sonuçları olacak. Fakat bu gerçeği abartılarla aşırı kaygıya dönüştürmek sizleri olumsuz etkileyecektir. Biliyorum ki sizler elinizden geldiği ölçüde, en iyi şekilde bu sınava hazırlandınız. Bundan sonra yapmanız gereken kendinize güvenerek ve başarının sizin elinizde olduğuna inanarak sınava girmenizdir. Kontrollü kaygı ile en güzel sonuca ulaşacak, sahip olduğunuz bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü o kadar rahat kullanabileceksiniz. Sonuç her ne olursa olsun mutlu bir hayatın anlamı, sınavlara yükleyeceğiniz anlamdan daha fazladır.
 

Değerli Anne ve Babalar,


Çocuğunuzun hayallerine ulaşabilmesi için sizler de onlarla birlikte yorularak onlara her türlü imkânı sunma çabasında oldunuz. Yavrularınızın heyecanı sizin de heyecanınız. Beklentilerinizi çocuklarınızın mutluluğu üzerine inşa ettiniz. Gençlerimizin mutluluğu için bugün bizlere düşen her sonuçta onların yanında olacağımızı bir kez daha hatırlatmaktır. YGS ve hiçbir sınav, kişiliği veya tümüyle başarıyı ölçen bir sınav değildir. Sınav istemediğimiz bir şekilde bile geçse, bunun ders alacağımız hayatın bir deneyimi olduğunu unutmamalıyız. Çünkü başarılı ve mutlu insan olmanın kriteri sadece iyi sonuç alınmış sınavlar olamaz. Çocuklarınızın en mutlu olduğu anlar, sizin onların yanında durduğunuz anlardır.
Son olarak sürücü ve vatandaşlardan mümkün olduğu kadar sessiz ve sakin bir sınav yapabilmemiz için adayların dikkatlerini dağıtacak gürültüden uzak durmalarını ve onlara yardımcı olmalarını istirham ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle sınavda görev yapan öğretmen ve yöneticilere kolaylıklar temennisiyle sınava girecek bütün adaylara Allah’tan zihin açıklığı ve başarılar diliyorum.dedi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber