Oktay Yılmaz'ı Arayan O Emniyet Müdürü Kimdi?

Oktay Yılmaz'ı Arayan O Emniyet Müdürü Kimdi?

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman İl Başkanı Avukat Oktay Yılmaz, il teşkilatının düzenlediği ‘Ülkücüler Kardeştir’ programındaki konuşmasında önemli açıklamalar yaptı.

MHP’nin olağanüstü kongreye götürülmek istendiği süreçte yaşadığı bir telefon görüşmesini anlatan Yılmaz, ‘’Bunu ilk defa söylüyorum, sizlerde ilk defa duyacaksınız’’ dedi. O sürecin tamamıyla bir tezgah olduğunu söyleyen il Başkanı Oktay Yılmaz konuşmasında;

‘’O tezgâh sürecinde yaşadığım, ilk defa duyacağınız bir olayı sizler ve tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim. Milliyetçi Hareket Partisi’ni olağan üstü kongreye götürmek maksadıyla başlatılan imza süreci, başlangıçta kırgınlıkların ve küskünlüklerin tezahüründe gerçekleşen bir tepki olarak görülmüştü. Ancak, devam eden süreçte bu imza süreci üzerinden hesap yapanların olduğu, perde arkasında el ovuşturan kirli bir planın varlığının anlaşılmaya başlamasıyla birlikte birçok dava kardeşimiz oyunun bir parçası olmamak adına imzalarını geri çekerek genel merkezimizin emrinde saf tutmuştu.

Bu, imzaların geri çekilmesi sürecinde kongreye gidilemeyeceğini anlayarak paniğe kapılan yeni particiler, perde arkasındaki tezgâhtarları, yani oyunu kuran ekibi sahaya davet ettiler. Yeniden bütün üst kurul delegelerinin imza vermesi adına bir çalışma başlatıldı. Ancak, bu çalışma başlangıçta yapılan çalışmanın aksine, camia içerisinden isimlerle değil perde arkasındaki isimlerle yapıldı. O süreçte Ankara’dan şahsımı arayan birisi ‘’Hemşerim neyi bekliyorsunuz, beklemeyin, atın imzayı, kongreye gideceğiz’’ gibisinden emir vaki cümleler kurdu. Biraz şaşkınlıktan sonra kendisini kati şekilde ret ettiğim bu şahsa, ‘’senin bu işle ne alakan var’’ dedim. Bana ‘’Ben meral hanımın ekibindeyim’’ dedi.

Emniyet Müdürü?

O gün beni arayarak kongreye gitmek üzere Meral Akşener lehine imza vermemi isteyen bu şahıs; FETÖ operasyonları kapsamında merkeze alınan ve daha sonra rütbeleri sökülen, Eski bir Emniyet Müdüründen başkası değildi. Bu anlattıklarımdan sonra Genel Başkanımız, bilge liderimiz DR. Devlet Bahçeli Bey’in yeni particiler hakkındaki sözlerini yeniden hafızanızda okumanızı temenni ederim. Genel merkezimizi, Ak Parti ile Devlet ve Milletin bekası adına aldıkları bir takım kararlar nedeniyle yerden yere vuranlar, irademizi teslim ettiğimizi, koltuk değneği olduğumuzu savuranlar; Milliyetçi Hareket Partisi’nin il başkanından imza isteme işini idiği güdüğü belirsiz birine vermekten imtina etmiyor, utanmıyorlar.

Daha yolculuğa başlarken iradelerini kimlere teslim ettiklerini, aslında kurmayı planladıkları bu çirkin yolun gerçek sahiplerinin kimler olduğunu, anlamamız açısından bu olayı sizlerle de paylaşma gereği gördüm. Yüce Rabbim şahittir ki, gerek o telefon görüşmesinde, gerekse 15 Temmuz akşamı açıklamamda söylediğim gibi, bu gün burada sizlerin huzurunda da bir kez daha üzerine basa basa belirtmek isterim ki;  Bu can bu bedende olduğu sürece necip Milletimin yanında ve genel merkezimin emrinde olacağım. Bölücü terör örgütlerine destek sağlayanlar hariç, Siyasi partiler demokrasilerin beşiği, Milletin hür iradesinin tecelli ettiği yerlerdir. Hiçbir siyasi partinin teşkilatı hoca görünümlü bir dalkavuk veyahut yamakları tarafından şekillendirilemez.

Demokrasiye inanan birinin bunu kabullenmesi mümkün değildir. Yakın tarihimizde bu dalkavuklara verilen tavizin ceremesini hepimiz 15 Temmuz akşamı yaşayarak gördük. Milliyetçi Hareket Partisi, makam, mevki ve şöhret hırsına kapılanların sandalye bulabileceği bir yer değildir. Bilakis fedakârlık, gönüllülük ve sabırla hizmet edilecek bir kurumdur.’’ Sözlerine yer verdi.

Karaman Ülkücüler Kardeştir Programı

Karaman Ülkücüler Kardeştir Programı

İlgili Haberler

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber