Rektör Akgül'den KMÜ'nün Geleceğine Dair Mesajlar

Rektör Akgül'den KMÜ'nün Geleceğine Dair Mesajlar

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, bir mesaj yayımlayarak yönetim anlayışı ve üniversitenin hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Rektör Akgül, üniversitelerin vasıflı insan kaynağı yetiştirme, vizyon oluşturma, ülkenin geleceğine yön verme ve katma değer üretecek bilimsel projeler geliştirme sorumluluğu taşıyan yükseköğretim kurumları olduğunu belirterek Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin de bu sorumluluk bilinciyle, akademik hayatın tüm gereklerini yerine getiren, bilimsel düşünceye saygılı ve ortak aklı öne çıkaran bir yönetim anlayışı içerisinde tüm çalışanlarıyla birlikte bölgemize ve ülkemize en üst düzeyde katkı verecek potansiyele sahip olduğuna vurgu yaptı.

Yönetim Anlayışı

Rektör Akgül, mesajında yönetim anlayışına dair ipuçları vererek "insana değer veren, onur ve erdemin öne çıktığı, her türlü dinsel, mezhepsel ve siyasi ayrımcılıktan uzak, kimsenin düşüncesinin ötelenmediği, sorgulanabilir ve hesap verebilir, liyakatin ve ortak çalışma kültürünün önemsendiği, şehir ve bölgesi tarafından tanınan, ortak çalışmalar için tercih edilen, çevresine duyarlı, yenilik getiren, problem çözen ve projeler üreterek ürettiğini arz eden" bir üniversite oluşumunu gerçekleştirmek istediğini ifade etti.

KMÜ'nün Hedefleri

Mesajında "şehir-üniversite bütünleşmesi, farklılaşma, uluslararasılaşma, Türk ve akraba topluluklarla güçlü ilişkiler kurma, hinterlandımız olan ülkelerde tanınma" gibi kavramlara dikkat çeken Rektör Akgül, "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini şehir ve bölge boyutundan daha ileri noktalara taşımak, ülkemizde ve dünyada hak ettiği konuma getirerek uluslararası bir üniversite hüviyetine kavuşturmak; erdemli ve kalifiye insanlar yetiştirecek her türlü sosyal, bilimsel ve teknolojik alt yapıyı hazırlamak; şehirdeki paydaşlarımızla bölgesel kalkınma misyonunu ve farklılaşmayı ortaya koymak adına işbirlikleri geliştirerek kamu, sanayi, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle şehir-üniversite bütünleşmesini en ileri seviyede sağlamak; üniversitemizin, kendi hinterlandımız olan Orta Asya ülkeleri başta olmak üzere Balkan ve Ortadoğu ülkeleri ile işbirliklerinin artırılması, Türk ve akraba topluluklarından öğrencilerin özellikle üniversitemizi tercih etmesi ve ülke halkları arasındaki ilişkilerin kardeşlik boyutuna taşınması için tüm imkanlarımızı seferber ederek KMÜ'nün bölge halklarının gözdesi bir yükseköğretim kurumu haline gelmesi" ifadelerini kullanarak KMÜ'nün hedeflerine dair açıklamalar yaptı.

Mesajına "Doğup büyüdüğüm, köklü geçmişe ve medeniyete sahip, Türkçemizin başkenti Karaman'ın güzide eğitim kurumu  Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 21 Ocak 2017 tarihinde rektör olarak atanarak 26 Ocak günü bu kutlu görevi devraldım." cümleleriyle başlayan Rektör Akgül, "Başta Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri olmak üzere Karamanlı hemşerilerimize, devlet büyüklerimize, bir vatan borcu gibi gördüğümüz bu kutlu görevde bizi destekleyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber