Aksaray’da Emniyet Kemerleri Kontrol Edildi

Aksaray’da Emniyet Kemerleri Kontrol Edildi

Aksaray'da "Kemerin Seni Hem Koltuğa Hem de Hayata Bağlar" Uygulaması Yapıldı

İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde düzenlenen "Kemerin Seni Hem Koltuğa Hem de Hayata Bağlar" uygulaması Aksaray'da yolcu otobüslerine yönelik gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı'nın ülke genelinde başlattığı "Kemerin Seni Hem Koltuğa Hem de Hayata Bağlar" uygulaması, Aksaray'da şehirlerarası yolculuk yapanlar ve otobüs sürücülerine yönelik gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeyle, emniyet kemeri kullanımının hukuki bir zorunluluk olduğu ve seyahatlerin güvenliği için önem taşıdığı vurgulandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde şehirlerarası seyahatlerde sürücü ve yolcu güvenliğinin sağlanmasına yönelik başlatılan "Kemerin Seni Hem Koltuğa Hem de Hayata Bağlar" uygulaması Aksaray'da şehirlerarası yolculuk yapan yolculara ve otobüs sürücülerine yönelik yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi Eğitim Büro Amirliği, Seyahat boyunca emniyet kemeri kullanımın hem hukuki zorunluluk olduğu hem de seyahatlerin güvenli şekilde geçmesi için son derece önemli olduğunu anlattı. Emniyet kemeri kullanımın hayati önem taşıdığı, otobüs kazalarında ciddi anlamda araç içinde savrulma, araçtan fırlama, diğer yaralanmaları ve ölümleri büyük oranda azalttığı ve diğer trafik konularında bilgilendirmeler yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde Eğitim faaliyetlerimiz tüm yol kullanıcılarına yönelik etkin bir şekilde devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Aksaray’da “kemerin Seni Hem Koltuğa Hem De Hayata Bağlar” Uygulaması

Aksaray’da “kemerin Seni Hem Koltuğa Hem De Hayata Bağlar” Uygulaması

İlgili Haberler

Kaynak:Aksaray Haberleri

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber