Karaman’da Ülkücü Kadınlar Buluştu

Karaman’da Ülkücü Kadınlar Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman il Kadın Kolları tarafından, Dünya Kadınlar günü programı kapsamında ‘Ülkücü Kadınlar Buluşuyor’ adlı kahvaltılı etkinlik düzenlendi.

Kadının, toplumun en etkili birleştirici, yönlendirici ve koruyucu rolüne sahip olduğunu belirten il başkanı Avukat Oktay Yılmaz, ‘’Kadının ilerlemesi, sosyal adaletin bir gereği olmakla birlikte, yalnız kadının sorunu değildir’’ dedi. Yılmaz selamlama konuşmasında; ‘’Milletin kaynağı ve sosyal hayatın temeli olan kadın, ancak bilinçli olursa vazifesini hakkıyla yapabilir. Demokratik bir toplumda kadınların güçlendirilmeleri, her alanda gelişen fırsatlardan eşit faydalanabiliyor olması önemlidir.

Kadınlar, erkeklerle birlikte tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmişlerdir. Gururla belirtmeliyiz ki,  Savaş meydanının Nene Hatun’u, Halime Çavuş’u, bizim kadınlarımızdır. Tarihten aldığımız ilham kadının müdahil olmadığı, hiçbir toplumsal ve siyasal hareketin başarıyı yakalayamayacağını anlatır. Türkiye’nin her alanda gelişme gayretine en fazla katkıyı verenler kadınlar olmuştur. Ancak, kadınlarımız bu gelişmeler içerisinde kendilerini yenilemekte ve kendilerini ifade edebilecekleri teşkilatlara ihtiyaç duymaktadırlar. İşte bu ihtiyaç, demokrasiye olan inancı getirmekle birlikte, demokrasinin en somut aracı olan seçmen olma hakkı kadınlarımıza yetmemektedir. Bu bakımdan yaşamı şekillendiren her alanda olduğu gibi karar alma ve temsil noktasında da kadının daha fazla yer almasını sağlamak hepimizin vazifesidir.

Bizler bu duygu ve düşüncelerle Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Teşkilatı olarak, kadın kollarımızın gelişmesine ve desteklenmesine önem veriyoruz. Teşkilat olarak yapılan bütün faaliyetleri hep birlikte gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz’’ sözlerine yer verdi. 

mh1.jpg

Daha sonra konuşma yapan Kadın Kolları Başkanı Öznur Çimen ise, ‘’Türk kadınının tarihte olduğu gibi bugünde en muhterem mevkide olması, yüksek ve şerefli bir mevcudiyet ile mümkündür. Bu mevcudiyet örgütlü ve teşkilatlı bir çalışmanın tezahüründe ortaya çıkabilecek bir durumdur. Bu durum, Türk zihniyetiyle, azmiyle, Milli ve Manevi duygularla yoğrulmuş, Vatanına, Dinine ve Bayrağına bağlı nesiller yetiştirecektir. Bu vesileyle başta şehit anneleri, kız kardeşleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın her daim yanlarında olduğumuzun bilinmesini ister, Kadın Kolları Teşkilatı olarak Karaman’daki tüm kadınlarımızı kapsayacak çalışmaları hedeflediğimizi belirtirim. Tüm kadınlarımızın günleri kutlu olsun’’ şeklinde konuştu.

Çok sayıda katılımın gözlendiği etkinlikte Kuran-ı Kerim tilaveti ve şiir okumaları gerçekleştirilirken, ayrıca ilahi grupları sahne aldı.
 

Karaman’da Ülkücü Kadınlar Buluştu

Karaman’da Ülkücü Kadınlar Buluştu

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber