Saadet, Yeni İttifak Kurduğunu Duyurdu

Saadet, Yeni İttifak Kurduğunu Duyurdu

Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Yasim Koz yaşanan ekonomik sıkıntılara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Tüm vatandaşları yeni kurdukları ittifaka davet eden Başkan Koz açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
“İktidarın bugüne kadar uyguladığı tüketime ağrılık veren ekonomi politikası artık iflas etmiştir. Saadet Partisi olarak, cepleri boşaltan bu politikanın terk edilip derhal üretim ekonomisine geçilmesi gerektiğini yıllarca en yüksek perdeden defalarca dile getirmiş, iktidarı uyarmıştık. Maalesef dağdan kopup gelen çığı haber veren çığlıklarımızı, iktidar ve kendinden başkasını önemsemeyen iktidar yandaşları çeşitli yalanlarla, iftiralarla ve gündemi ekonomiye getirmemek için yapılan algı yönetimleri ile bastırmıştır. Vatandaşımızı suni gündemlerle oyalayarak yaklaşan çığa sırt çevirmiş, ekonomik gerçekleri halka göstermemek için elinden geleni yapmıştır. Görünen o ki bu ekonomi çığı kendilerini ve yandaşlarını teğet geçiyor. Peki ya vatandaşı? İktidar vatandaşın halini duymak, görmek istemeyebilir ama biz Saadet Partisi olarak;

Bir gecede dövizde yaşanan bir liralık artışla birileri servetine servet katarken diğer tarafta her geceyi huzursuz ve uykusuz geçiren milyonlarca insanımızı görmezden gelemeyiz.

Biz anne ve babaların; bebeğine alacağı sütü, mamayı, bezi düşünür hale getirilmesine seyirci kalamayız.

Biz insanımızın 5 liralık, 10 liralık et alacak duruma düşürülmesine ve ülkemiz kaynaklarının israfa, ranta ve yolsuzluğa aktarılmasına razı olamayız. 

Biz çalışan, emek veren, ter döken insanımızın omuzlarına milyarlarca faiz yükünün yüklenmesine rıza gösteremeyiz. 

Biz milletimizin açlığa, yoksulluğa, adaletsiz gelir dağılımına, hayat pahalılığına mahkûm edilmesine bir çare aramak ve bulmak mecburiyetindeyiz. 

Bugün ülkemizde en zengin %20'nin toplam gelirden aldığı pay %46,3, en yoksul %20'nin toplam gelirden aldığı pay %6,2’dir. Aradaki fark 7,5 kat. 
Değerli hemşerilerim; bir ittifak kurulacaksa, en değerli ittifak işte bu gelir adaletsizliğine karşı kurulacak ittifak olacaktır. 

Okulu bitirdim ama iş bulamıyorum diyen

İş bulamadığım için evlenemiyorum diyen

Asgari ücretliyim verilen zam daha almadan eridi diyen

Emekliyim torunuma bir hediye alamıyorum diyen

Dükkânımda uyuklamak istemiyorum diyen

Derdim seçim değil, geçim diyen

İnsanımızın kazancına, emeğine, hakkına ve tenceresine yapılan darbelerin karşısında olan herkesi www.gecimittifaki.com adresinden bu onurlu ittifaka katılmaya, Geçim İttifakı’nda olağanüstü toplanmaya davet ediyoruz”
 

Kaynak:Karaman Haberleri

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber